Pontony

W tej chwili posiadamy 3 pontony raftingowe mogące pomieścić 27 osób. Pontony o wymiarach 4x2m. wyprodukowane przez polską firmę posiadają niezbędne atesty i odpowiadają światowym normom dotyczących pontonów raftingowych.

Spływy pontonowe są bardzo bezpieczne ze względu na brak przeszkód na rzece Odrze, zgodnie z normami raftingowymi Odra jest bardzo bezpiecznym akwenem do uprawiania tego rodzaju sportu. Spływy pontonowe Odrą nie mają na celu pokonywania przeszkód naturalnych, lecz mają na celu zgranie załogi znajdującej się na pontonie oraz integrację uczestników takiego spływu. Podczas spływu każdy uczestnik wyposażony jest w pagaj(wiosło) oraz kamizelkę asekuracyjną lub ratunkową. Na spływ należy zabrać ze sobą obuwie, które będzie mogło się zamoczyć, wodę, ewentualnie ręcznik i coś na przebranie (istnieje możliwość zamoczenia ubrań), krem z filtrem i czapeczkę z daszkiem.

Każdy uczestnik na czas spływu otrzymuje kamizelkę asekuracyjną lub ratunkową. Przed każdym spływem spośród uczestników wybierany jest kierownik spływu, który odpowiada za kontakt z organizatorem. Przed każdym spływem zostaną Państwo zapoznani z regulaminem spływu oraz zasadami panującymi na wodzie. W razie potrzeby może z Wami popłynąć ratownik WOPR, który będzie czuwał nad waszym bezpieczeństwem lub łódź motorowa z ratownikiem na pokładzie.